Të gjitha informacionet që duhet të dini për të filluar luajtjen e Lost Ark

Arkën e humbur është një lojë video e Lojë multiplayer 3D me role me një perspektivë klasike në rrugën e Diablo, i projektuar posaçërisht për tregun e Koresë së Jugut, i cili shton një numër karakteristikash unike për të luftuar dhe lojë për ta bërë atë më strategjik dhe të thellë falë personalizimit. Projektuar për PC, është një nga lojërat më të luajtura video të zhanrit në botë falë legjioneve të tifozëve aziatikë.

Një botë në kaos

Arkën e humbur na çon në një bota e fantazisë dhe trillimet shkencore zhytur në kaos. Demoni Kazeros dhe ushtria e tij hapi Portat e kaosit dhe përmes gjashtë legjioneve të mëdhenj ata kanë vendosur të pushtojnë botën dhe të robërojnë të gjitha racat që kanë ekzistuar dhe do të ekzistojnë. Profecia, në interpretimin e saj më të errët, është materializuar. Pa heronj, pa shpëtim, misioni ynë do të jetë të rimëkëmbet ARCA, një objekt i humbur në agimin e kohës dhe tashmë i ka mundur demonët një herë. Falë një histori epike, ne do të eksplorojmë skenarë të ndryshëm duke mbledhur monedha, të dhëna dhe elemente që do të na çojnë atje ndërsa luftojmë kundër demonëve dhe ushtrive të tyre.

Lojëra të veprimit dhe të roleve në stilin e Diablo

Arkën e humbur Ka një seri mekanizmash shumë të ngjashëm me ato të sagës Blizzard. Kombinimi i fantazisë së errët dhe RPG të trillimeve shkencore, ai do të ftojë lojtarët të ndjekin një histori ose eksploroni një botë plot misione, kërcënime, krijesa, biruca dhe rreziqe të tjera, vetëm ose të shoqëruar. Loja ofron shumë liri Çfarë MMO për të zbuluar peisazhet, në këmbë ose në bord të a varkë, duke kërkuar rrugë të ndryshme dhe vazhdimisht duke na ofruar dhjetra mundësi për të marrë objekte dhe përvoja që na bëjnë më të fortë. Në këtë aspekt, Arkën e humbur ato duken njësoj dhe kanë shumë gjëra të përbashkëta me lojërat si lidhja e fundit.

Lojë video ofron një numër i madh kursesh. Ne takojmë pro të zakonshmit të çdo loje video me role, nga magjistari te shigjetari dhe aspektet e ngjashme përleshje, por secili prej tyre ka një pemë të vogël me variacione dhe versione më specifike. Klasa luftëtar mund të bëhet Berserker, shkatërrues ose kryekomandant. Mago a Arcane, Summoner, ose Bard. Gunner, Një Hawkeye, Devil Hunter ose Blaster. La asesino a Shamanking, pirat ose hijendërsa Specialist a Astrolog, Muzikant apo Alkimist. Më në fund, klasa Luftëtar, mund të bëhet Master betejë, Luftëtar dhe Master i Forcës. Me këtë personalizim, secili lojtar mund të gjejë stilin e tij të lojës dhe rolin në luftime dhe vetë titullin, duke paraqitur një lojë shumë të ndryshme. Ndërsa fitojmë përvojë, ne mund ta investojmë atë Lufta, jeta dhe eksplorimi, gjë që do të na ndihmojë të marrim një ide mbi nivelin tonë në përgjithësi dhe progresin tonë në lojën video.

.

Një lojë shumë e rekomanduar për të gjithë adhuruesit e lojës është Arka e Humbur. Kjo lojë duke u bërë gjithnjë e më shumë popullor me adhuruesit e tij dhe ata që vendosin ta provojnë. Dhe dihet që kryerja e një loje të Lost Ark është spektakolare.

Në udhëzuesin e mëposhtëm do të gjeni informacion me të cilin të filloni të luani Lost Ark mund të jetë shumë më e lehtë. Përveç kësaj, ai përmban gjithçka që ju duhet të dini për të filluar në lojë pa qenë e nevojshme të jeni një peshk pa ujë, sepse megjithëse mund të mos përfundoni të jeni ekspert, të paktën do të mësoni gjërat e domosdoshme.

Kur është premiera e Arkës së Humbur?

Tifozët e Humbur Ark po bëhen gati që fillimi i lojës të ndodhë së shpejti në data e lëshimit, në të cilën mund të shijoni konsol-në dispozicion. Me mundësi të shkëlqyera të lojërave video, premiera e lojës video pritet të jetë në gjendje të provojë të gjitha risitë që do të sjellë.

4 këshilla që do t'ju ndihmojnë për Lost Ark

Padyshim, është mirë të merren parasysh disa truket që ju mund t'i afroheni për të qenë më të mirë kur Lost Ark lëshohet. Këtu janë disa.

 • Rritni përvojën tuaj dhe ngrihuni lart: Përparimi dhe spikatur do të hapin dyert dhe ju do të fitoni një avantazh ndaj pjesës tjetër të lojtarëve. Në këtë mënyrë ju do të kapërceni dhe përmirësoni potencialet e karakterit tuaj, si dhe aftësitë tuaja.
 • Identifikoni mjetet më të mira të Arkës së Humbur: Fraza "Dituria është fuqi" është plotësisht e vërtetë. Njohja në detaje se cilat janë mjetet e lojës, për çfarë shërbejnë dhe kur mund të përdoren, bën të mundur sigurimin e një përgjigje në kohë të situatave që mund të shfaqen gjatë kohës që luani.
 • Provoni disa mënyra për të luajtur: Ndonjëherë a mënyra për të luajtur Ajo funksionon për ne, por duke eksperimentuar me opsione të reja do të jeni në gjendje të gjeni mënyra për t'u përmirësuar dhe për të arritur objektivin me aftësi më të mëdha.
 • Personalizoni kontrollet dhe cilësimet: Ndryshoni rezolucionin, kontrollet dhe ato cilësime që mundeni për t'i bërë lojërat më të lehta. Akomodimi i kontrolleve ju jep mundësinë që ta përshtatni lojën sipas nevojave tuaja në mënyrë që rezultatet tuaja të jenë më efektive.

Platformat në të cilat mund të shijoni Arkën e Humbur

Për fat të mirë, kjo lojë video Mund të luhet në tastiera të ndryshme dhe në kompjuter, atëherë, nuk ka asnjë pretekst për të ndaluar testimin e veçorive të reja që do të lëshohen. Disa nga opsionet që do të merren për ta luajtur atë në tastierë janë PlayStation y Xbox, me të cilën mundësia e luaj me lojtaret e tjere ne internet ose krijoni lojëra në shtëpi nëse ju pëlqen.

Në të njëjtën mënyrë që mundeni luaj në re përmes platformave si Steam dhe Stadia në PC. Duke përdorur këto mund të bëni pa konsolën më moderne ose një kompjuter me veçori të përparuara luaj lojra super argëtuese

.

Synimi kryesor i premierë në versione të ndryshme është se loja arrin audiencën më të madhe të mundshme dhe se gjithashtu, të shijosh me njerëzit e tjerë është e lehtë dhe argëtuese. Sipas preferencave tuaja, ju mund të zgjidhni një nga versionet që ju ofron Lost Ark.

Dhe nëse nuk mund të keni të gjitha versionet që dëshironi dhe duhet të shkoni vetëm për një, mos u shqetësoni, secila prej versioneve argëtohet shumë dhe garantoni që do të kënaqeni përvoja të pabesueshme si individuale ashtu edhe në grupe.

Përmes këtyre mjeteve ju mund të fitoni Lost Ark

Nëse ajo që ju dëshironi është merrni Arkën e Humbur, ju vetëm duhet të shkoni në tuaj dyqan i preferuar, tek ajo ku shkon gjithmonë. Pasi të ketë kaluar data e lëshimit, mund ta gjeni në të gjitha tastierat e disponueshme me një çmim të volitshëm.

Për lojtarë të vërtetë, është gjithmonë më mirë të përdoret version origjinal i lojërave video. Në këtë mënyrë, ata bashkëpunojnë me zhvillimin e më shumë lojërave video dhe mbështesin ekskluzivitetet e mëdha.

Por institucionet fizike nuk janë mënyra e vetme. Nëse nuk keni ndonjë institucion pranë, ose thjesht nuk dëshironi të largoheni nga shtëpia juaj, mund t'i merrni në shtëpi dyqane onlineose platformat online.

Thatshtë kaq e thjeshtë, pa u larguar nga shtëpia, mundeni përfundoni blerjen tuaj në internet në mënyrë që të arrijë direkt në shtëpinë tuaj ose thjesht ta shkarkoni dhe instaloni në kompjuterin tuaj.

Përveç dyqaneve të lojërave video, ekziston mundësia për të luajtur nën një paketë pajtimi. Në këtë rast, ju nuk po blini një lojë vetë, por të drejtën për të përdorur një larmi të madhe lojërash për një periudhë të caktuar kohe. Ky është rasti i Stadia ose Steam.

Avantazhi i përdorimit të platformave është se marrja e pajtimit mund të jetë shumë më lirë sesa versionet e konsolës dhe përvoja mund të jetë shumë më e mirë.

Mësoni të luani Arkën e Humbur

Të gjithë fillojmë si të papërvojë sa herë që përpiqemi të bëjmë diçka ndryshe, pa marrë parasysh se çfarë njohurie paraprake kemi në fusha të tjera, fillimi i diçkaje nga e para gjithmonë shkakton një ndjenjë të ndryshme, por relaksohuni, me praktikën bëheni specialist.

Siç ju kemi thënë tashmë, është e nevojshme të praktikoni në gjithçka që shpresoni ta bëni të përsosur. Këtë herë, lojëra video. Sa më shumë që praktikoni, aq më mirë mundeni deshifroj mashtrimet e Arkës së Humbur. Duke qenë kështu, nëse është ajo që ju po kërkoni bëhu lojtari më i mirë i Arkës së Humbur, atëherë shpresojmë të filloni të praktikoni, me disiplinë do ta arrini atë.

Një tjetër gjë që mund t'ju ndihmojë në formë të mirë është vëzhgoni strategjitë e rivalëve tuaj. Guessing lëvizjet e kundërshtarit dhe studimi i taktikave të tyre mund t'ju bëjë më afër për të zbuluar pikat e tyre të dobëta. Ju do të jeni në gjendje të zbuloni se çfarë bën ajo e drejtë dhe e gabuar. Gjithashtu, ju duhet mësoni sjelljen e armiqve tuaj. Pavarësisht nëse janë NPC ose lojtarë të vërtetë, të gjithë ata përdorin aftësi dhe taktika që, nëse i mësoni, mund të kuptoni se si t'i mposhtni me lehtësi dhe të jeni më të mirët.

Nëse mund t'i studioni siç duhet, do të jeni në gjendje të gjeni dobësitë e tyre dhe do të jeni në gjendje të përfitoni nga gabimet e tyre. Kuptimi i kundërshtarit tuaj ju jep një avantazh të caktuar mbi të.

Por jo gjithçka vërtitet rreth studimit të rivalit tuaj. Një gjë thelbësore për tu rritur rregullisht është të njohësh veten. Gjeni se çfarë bëjmë gabim dhe të punojmë për ta përmirësuar atë ditë për ditë. Edhe kur mendoni se po bëni gjithçka perfekte, ekziston gjithmonë një mënyrë për ta përmirësuar atë.

Sapo ju analizoni lojtarët e tjerë ju mund të merrni pikat e forta dhe të dobëta të tyre. Gjëja më e mirë që mund të bësh është të marrësh gjithçka që i shton vetes, nuk ka të bëjë pikërisht me bërjen e strategjive të tyre saktësisht të njëjtë, por me mësimin prej tyre dhe shtimin e stilit tuaj.

Së fundmi, mos luaj çmendur, shtyje veten në taktikat e tua dhe vendosi vetes qëllime afatshkurtra. Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja pak nga pak. Nëse ndiqni këto këshilla, do të jeni gjithnjë e më afër qenies më i miri në Arkën e Humbur.

Të gjitha informacionet që duhet të dini për të filluar të luani Granblue Fantasy: Relink

Granblue Fantasy: Relink është një lojë veprimi me role e zhvilluar nga Cygames dhe PlatinumGames, e cila do të na çojë në një botë të hapur, plot krijesa dhe kafshë. Loja e parë e shkëlqyeshme video e kësaj saga të re, Granblue Fantasy, tashmë është lëshuar në telefonat mobil.

Granblue Fantasy: Relink është një nga lojërat që gjithnjë e më shumë ndjekës po shtohen. Mënyra e saj zbavitëse e shpalosjes dhe kapjes së lojtarit bën që ata që e provojnë të përfundojnë më besnikë dhe ata që nuk e kanë luajtur ende duan ta provojnë.

Tani, informacioni që ne paraqesim në këtë udhëzues mund të jetë shumë i dobishëm nëse po filloni në Granblue Fantasy: Rilidhni dhe doni të keni disa përparësi. Me rekomandimet që ne ofrojmë më poshtë, ju mund të mos bëheni ekspert, por të paktën do të merrni informacione themelore që do t'ju ndihmojnë

Data e lëshimit të lojës

Një nga datat më të pritura për adhuruesit e Granblue Fantasy: Relink es data e lëshimit, deri në këtë kohë do të jetë lançimi i lojës video dhe të gjithë do të jenë në gjendje të fillojnë ta shijojnë atë konsol-në dispozicion. Një nga gjërat më të pritura është të provoni të gjitha ato mundësi të reja që do të bëjë të disponueshme dhe risitë me të cilat do të pushtojë publikun vijues.

4 këshilla që do t'ju ndihmojnë për Granblue Fantasy: Përsëriteni përsëri

Kështu që është mirë të filloni të vraponi me kujtesën tuaj truket që do të jenë të dobishme për ju, si edhe kur Granblue Fantasy: Rilidhja arrin në duart tuaja, ju mund të merrni rezultatet më të mira në lojërat tuaja. Ne ju paraqesim disa.

 • Jini më të mirët në përvojë dhe nivel: Sa më shumë që të përparoni, shanset tuaja për të fituar do të rriten krahasuar me pjesën tjetër të lojtarëve. Gjithashtu, karakteri juaj do të ketë mundësinë për të marrë aftësi dhe mundësi më të mira për të arritur objektivin.
 • Kontrolloni se çfarë ka në dispozicion Granblue Fantasy: Relink: Nuk do të ketë armë më të mirë se informacioni. Të dish se çfarë mjetesh të jep loja për të kapërcyer pengesat është thelbësore për t'iu përgjigjur problemeve sa më shpejt që të jetë e mundur
 • Provoni mënyra të ndryshme për të luajtur: Ndonjëherë a estrategia Ajo funksionon për ne, por duke provuar mundësi të reja do të jeni në gjendje të gjeni mënyra për t'u përmirësuar dhe për të arritur objektivin më lehtë.
 • Përshtatni cilësimet sipas dëshirës tuaj: Luajtja e lojërave ku cilësimet ju bëjnë të qetë ju jep mundësinë për të arritur rezultate më efektive. Modifikimi i rezolucionit dhe cilësimet e zërit dhe rregullimi i kontrolleve sipas preferencave tuaja mund të jetë shumë i dobishëm.

Modalitetet ku do të luhet Granblue Fantasy: Relink

Publikimi i ri i Granblue Fantasy: Relink është për të gjithë, pavarësisht nëse jeni adhurues i konzollave ose preferoni PC, ju do të jeni në gjendje të shijoni lojën video në modalitete të ndryshme. Për tastierë, mund ta bësh PlayStation, Xbox dhe të tjerët, duke ju dhënë mundësinë për të luajtur në shtëpi ose lidhuni me lojtarë të tjerë në internet.

Por do të jetë gjithashtu në dispozicion luaj në re duke përdorur faqe si Steam dhe Stadia për kompjuterin. Duke i përdorur ato, nuk do të jetë e nevojshme të keni konsolën më të fundit në treg ose një kompjuter me karakteristika të veçanta për të shijoni lojëra super argëtuese

Në të njëjtën mënyrë do të jetë në dispozicion luaj në re duke përdorur platforma si Steam dhe Stadia për PC. Me këto nuk do të jetë e nevojshme të keni konsolën më moderne ose një kompjuter me karakteristika të veçanta për të luaj lojra argëtuese.

Pa dyshim, qëllimi është të kënaqim publikun maksimal të mundshëm. Për këtë do të gjeni versione të ndryshme të Granblue Fantasy: Rilidhni që lidhen me nevoja të ndryshme dhe që shkojnë sipas preferencave që ka secili lojtar kur zgjedh opsionin më të përshtatshëm.

Tani nëse nuk mund të blini disa versione siç dëshironi dhe përkundrazi duhet të zgjidhni vetëm një, mos u shqetësoni, secila prej versioneve ofron argëtim të shkëlqyeshëm dhe garanton se do të jetoni lojëra të pabesueshme si individuale ashtu edhe në grupe.

A po aspiron të blesh Granblue Fantasy: Relink? Këto janë opsionet tuaja

dikur Granblue Fantasy: Relink shkon në treg, ju mund të vizitoni tuaj dyqan video lojërash të preferuar dhe ta blini, së bashku me të gjithë fansat që prisnin me durim largimin e tij. Sidoqoftë, nëse doni të siguroheni se mund ta merrni, mund ta lini mënjanë në periudhën e tij të para-shitjes.

Për të gjitha tifozë të vërtetë, është gjithmonë më mirë të kesh version origjinal i lojrave. Në këtë mënyrë, ata bashkëpunojnë me zhvillimin e më shumë lojërave video dhe tregojnë mbështetjen e tyre për ekskluzivitetet e mëdha.

Por institucionet fizike nuk janë alternativa e vetme. Nëse nuk keni ndonjë dyqan afër, ose thjesht nuk doni të largoheni nga shtëpia juaj, mund t'i blini në dyqane virtualeose platformat online.

Thatshtë kaq e lehtë, pa u larguar nga shtëpia, mundeni kryeni blerjen tuaj në internet për t'u dërguar në shtëpinë tuaj ose thjesht shkarkoni dhe instaloni atë në tastierën tuaj.

Ekzistojnë edhe shërbime të platformës së lojërave video pajtimtare. Me këto platforma do të jeni në gjendje të luani duke përdorur serverat e ofruesit tuaj, përmes një shërbimi që qëndron në re. Për këtë ju duhet vetëm një lidhje interneti dhe bëni pagesën e pajtimit.

Përdorimi i këtij shërbimi do të thotë, në terma afatshkurtër, a shpenzime më të ulta për të marrë një lojë video origjinale, plus ndihmon në përdorimin e shumë titujve për një kohë të kufizuar.

Si të bëheni më të mëdhenj në Granblue Fantasy: Rilidhni?

Kur fillojmë një detyrë tjetër, na duhet pak për tu përshtatur me lëvizjet dhe praktikat, kjo na ndodh të gjithëve. Por e vërteta është se, me përpjekje të mjaftueshme, ne mund ta arrijmë atë në mënyrë korrekte.

Siç ju kemi thënë tashmë, ju duhet të praktikoni në çdo gjë që dëshironi të arrini në një mënyrë të kënaqshme. Në këtë rast, lojëra video. Sa më shumë që praktikoni, aq më mirë mundeni mësoni aspektet e Granblue Fantasy: Rilidhni. Prandaj, nëse është ajo që ju dëshironi jini lojtari më i mirë i Granblue Fantasy: Rilidhni, atëherë do të jetë më mirë që të filloni të praktikoni, me qëndrueshmëri do ta arrini atë.

Një tjetër gjë që kontribuon në përmirësimin e aftësive tuaja është analiza e rivalëve tuaj. Ju do të jeni në gjendje të zbuloni se çfarë bën ajo e drejtë dhe e gabuar. Ju gjithashtu duhet njohin sjelljen e kundërshtarëve tuaj. Pavarësisht nëse janë NPC ose lojtarë të vërtetë, të gjithë përdorin lëvizje dhe taktika që, nëse i njihni, mund të kuptoni se si t'i eleminoni ato dhe mund të dalloheni.

Duke ditur se çfarë bën armiku si duhet dhe çfarë bën ai gabim, ju do të keni një avantazh ndaj tij. Do të varet nga përvoja juaj që të jeni në gjendje të përfitoni nga ajo përparësi për të fituar.

Ashtu siç e keni analizuar rivalin tuaj, duhet ta bëni gjithashtu studioni dhe kuptoni teknikat tuaja dhe frytet që ju përfaqësojnë. Edhe kur po shkon shumë mirë për ju, me siguri mund të përmirësoheni në një aspekt. Kontrolloni aftësitë tuaja ditë për ditë dhe shikoni se çfarë mund të përmirësoni.

Analizoni kundërshtarët tuaj gjithashtu mund të ju ndihmojë të arrini fitoren. Nuk ka të bëjë me vjedhjen e strategjive të lojtarëve të tjerë, por nëse shihni diçka që mund t'ju shërbejë, mos e konsideroni që ta kapni atë dhe ta përshtatni me taktikat tuaja.

Përfundimisht, mos luani i çmendur, punoni në strategjitë tuaja dhe vendosni qëllime afatshkurtra. Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja pak nga pak. Nëse ndiqni këto këshilla, çdo ditë do të jeni më pranë qenies më e mira në Granblue Fantasy: Rilidhni.

Udhëzues për lojën video The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI është kapitulli tjetër në sagën e famshme RPG të Bethesda-s. Shpallur me një lojë të vogël, titulli do të na çojë në universin fantastik të Elder Scroll, duke na ftuar të vizitojmë provinca të reja dhe horizonte të reja. Vazhdimi i Skyrim, ai mbetet një mister dhe zhvillimi i tij një sekret.

Pa dyshim që një nga opsionet më të spikatura për të luajtur sot është The Elder Scrolls VI. Fakti që numri i njerëzve që duan ta provojnë dhe ta luajnë është në rritje e bën të qartë se lojërat e tij ofrojnë një përvojë shumë argëtuese.

Në këtë udhëzues do të merrni informacion me të cilin të filloni të luani The Elder Scrolls VI do të jetë shumë më e lehtë. Përveç kësaj, ajo përmban gjithçka që ju duhet të dini për të filluar të luani lojën pa qenë e nevojshme të jeni një pëllumb i rënë nga foleja, sepse edhe pse nuk mund të bëheni ekspert, të paktën do të dini bazat themelore.

Kur është premiera e lojës?

Tifozët e Plaku Plotëson VI Ata tashmë duhet të bëhen gati që fillimi i lojës të ndodhë shumë shpejt në data e lëshimit, në të cilën ata mund të luajnë konsol-në dispozicion. Me mundësi të pakrahasueshme të lojës, premiera e lojës video dëshiron shumë që të jetë në gjendje të provojë të gjitha tiparet e reja që do të sjellë.

Këshilla të dobishme për të qenë më të mirë The Elder Scrolls VI

Padyshim, është mirë të mbash parasysh disa këshilla që mund t'ju ndihmojnë të jeni më të mirë kur The Elder Scrolls VI është në dispozicion. Këtu përmendim disa.

 • Spikat në përvojën dhe nivelin: Sa më shumë të përparoni, shanset tuaja do të jenë më të mira se pjesa tjetër e lojtarëve. Në të njëjtën mënyrë, karakteri juaj do të ketë mundësinë e përvetësimit të aftësive dhe mundësive më të mira për të arritur objektivin.
 • Keni përcaktuar se çfarë mund të përdorni në Rrotullat e Pleqve VI: Diçka që do t'ju japë një avantazh të rëndësishëm është të qenit i qartë në lidhje me mundësitë që ju jep loja. Duke ditur se si dhe kur të përdorni atë që The Elder Scrolls VI ju vë në dispozicion, ju do të jeni në gjendje ta përdorni atë në mënyrë të përshtatshme për të arritur qëllimin.
 • Provoni disa shfaqje: Të provosh mënyra të ndryshme për të kryer lojë është më mirë të marrësh një të tillë estrategia Bëni të rehatshme për ju dhe kështu arrini më shpejt qëllimin.
 • Bëni rregullimet që ju nevojiten: Ekzekutimi i modifikimeve që ju nevojiten në cilësimet e lojës mund t'ju ndihmojë të përballoni lehtësinë kur luani. Disa rregullime që mund të bëni mund të lidhen me rezolucionin, tingullin, kontrollet dhe gjëra të tjera që ju lejojnë të luani më mirë.

Platformat që Rrotullat e Pleqve VI do të gjejnë On

Me këtë premierë të re askush nuk do të mbetet jashtë, Elder Scrolls VI do të jetë në dispozicion si për ata që pëlqejnë tastierat ose kompjuterin, duke i vënë në dispozicion të dy modalitetet. Disa nga konzot që do të japin mundësinë e shijimit të lojës video do të jenë PlayStation y Xbox, me të cilin lojtarët mund të zgjedhin nëse luani në shtëpi ose lidhuni me lojtarë të tjerë në internet.

Në të njëjtën mënyrë do të jetë në dispozicion luaj në re përmes faqeve si Steam dhe Stadia për PC. Duke përdorur këto nuk do të jetë e nevojshme të keni konsolën më të fundit në treg ose një PC me veçori të përparuara shijoni lojëra shumë argëtuese

Përveç kësaj, do të ketë mundësinë e luaj në re, kështu që nuk keni nevojë të keni një ekip me karakteristika të larta për të qenë në gjendje të provoni The Elder Scrolls VI. Në serverat e platformave si Steam dhe Stadia, mundeni luaj lojra te mahnitshme shumë shpejt

Sigurisht, qëllimi është të kënaqim audiencën më të madhe të mundshme. Për këtë do të gjeni versione të ndryshme të The Elder Scrolls VI që përshtaten me nevoja të shumta, dhe që shkojnë sipas preferencave që ka secili person kur zgjedh opsionin më të përshtatshëm.

Të gjitha versionet japin argëtim të shkëlqyeshëm, kështu që nuk duhet të shqetësoheni nëse duhet të vendosni për vetëm një. Jetoni një përvojë shpërblyese në të cilën mund ta përjetoni individualisht ose në grupe eshte e garantuar

Përmes këtyre mjeteve ju mund të merrni The Elder Scrolls VI

Bleni Rrotullat e Pleqve VI ju vetëm duhet të shkoni në dyqan video lojërash që është më afër ose më afër me atë me të cilin jeni më rehat. Pas ditës së lançimit do të gjeni të gjitha modalitetet e tij me një çmim të volitshëm.

Kjo ndodh me video lojëra për tastiera si PlayStation, ose Xbox i Microsoft. Sidomos për ata tifozë që gëzojnë të kenë version origjinal i lojërave tuaja të preferuara.

Një tjetër alternativë, në rast se keni probleme të largoheni nga shtëpia, janë blerjet virtuale. Ju mund t'i kryeni ato përmes dyqanet online të lojërave video, ose gjithashtu në platformat online, shpejt dhe e garantuar.

Bleni në dyqanet online është sinonim i blerjes nga shtëpia, me siguri dhe qetësi. Përveç kësaj, ky opsion lejon që titulli juaj të arrijë në shtëpinë tuaj ose, nëse dëshironi, mund të zgjidhni versionin dixhital, të cilin e instaloni direkt në tastierën tuaj.

Por gjithashtu platforma të tilla si Stadia ose Steam, ju lejojnë të shijoni pasi disbursoni një pagesë, duke përdorur serverat e tyre, që do të thotë që ju të mund të luani për sa kohë që keni një lidhje interneti dhe pajtimi juaj është aktiv.

Gjëja më e mirë për këto platforma është kostoja e tyre. Shërbimi i pajtimit është shume me pak te kushtueshme sesa të blesh një lojë video, plus që e bën të lehtë futjen në një larmi të madhe lojërash.

Mësoni të luani The Elder Scrolls VI

Nuk ka asgjë më reale sesa thënia Praktika e bën një mjeshtër, dhe mënyra më e mirë për të mësuar diçka është ta zbatosh në praktikë. Ndërsa kryeni një detyrë, aq më ekspert bëheni.

E njëjta gjë vlen edhe për lojërat. Sa më shumë vjetërsi në punë, aq më mirë përgjigje do të keni dhe truri juaj do të ketë aftësinë për të krijuar strategji më efektive. Pra, nëse është ajo që ju dëshironi mësoni të luani The Elder Scrolls VI ajo që duhet të bësh është të jesh i durueshëm dhe të praktikosh shpesh.

Diçka tjetër që ndihmon në rritjen e aftësive tuaja është analiza e kundërshtarëve tuaj. Ju do të jeni në gjendje të zbuloni se çfarë gjërash bën mirë dhe gabim. Ju gjithashtu duhet të e di se si luajnë kundërshtarët tuaj. Pavarësisht nëse janë NPC ose lojtarë të vërtetë, të gjithë përdorin lëvizje dhe taktika që, nëse i njihni, do të jeni në gjendje të zbuloni se si t'i mposhtni lehtë dhe të jeni më të mirët.

Pasi të kuptoni se çfarë bëjnë mirë dhe çfarë jo aq mirë, do të dini se ku dhe kur t'i sulmoni. Ju do të keni një avantazh dhe eliminimi i tyre do të jetë i thjeshtë.

Por jo gjithçka ka të bëjë me analizimin e rivalit tuaj. Diçka thelbësore për tu rritur shpesh është të kuptosh veten. Shkoni atje ku gabuam dhe praktikoni për ta përmirësuar atë pak nga pak. Edhe kur mendoni se po bëni gjithçka të shkëlqyer, ekziston gjithmonë një mënyrë për ta përmirësuar atë.

Analizoni rivalët tuaj Kjo gjithashtu mund t'ju sjellë më afër fitores. Nuk ka të bëjë me kopjimin e strategjive të të tjerëve, por nëse vini re diçka që mund të jetë e dobishme për ju, mos mendoni dy herë për ta zbatuar në praktikë dhe për ta përshtatur me mënyrën tuaj të lojës.

Përfundimisht, veprimi me kujdes, planifikimi dhe me një qëllim të vendosur është thelbësor për të bërë shfaqjet më të mira dhe për tu bërë ekspert. Shpresojmë që këto këshilla të jenë të dobishme për ju bëhu më i miri në Rrotullat e Pleqve VI.

Udhëzuesi i Lojërave Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Legjenda e Zelda: Breath of the Wild 2 është pjesa e dytë e Breath of the Wild, titulli që revolucionarizoi botët e hapura dhe konceptin e sagës Zelda në Nintendo Switch dhe Wii U. Zhvilluar nga Nintendo dhe prodhuar dhe prodhuar nga Eiji Aonuma, vazhdimi do të na kthejë në një Hyrule të gjerë edhe pse shumë më të errët dhe të përdredhur pas kthimit të një të keqe të mishëruar nga Ganon.

Një lojë shumë e rekomanduar për ata që i duan lojërat video është The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2. Kjo lojë video duke u bërë gjithnjë e më shumë popullor në mesin e adhuruesve të tij dhe lojtarë të rinj që vendosin ta provojnë. Dhe dihet që kryerja e një loje të The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 është e bujshme.

Për ata që kanë filluar të provojnë The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, ne e vëmë në dispozicion këtë udhëzues gjithëpërfshirës me këshilla të dobishme. Me këtë informacion mund të merrni një vizion më të saktë të asaj që duhet të bëni për të filluar të luani pa u humbur plotësisht.

Kur është premiera e Legjenda e Zelda: Breath of the Wild 2?

Alreadyshtë publikuar tashmë data e lëshimit Legjenda e Zeldës: Breath of the Wild 2 bëhu data e lëshimit, që nga ky moment fansat e tij nuk kanë qenë në gjendje të shmangin entuziazmin për të ditur se cili do të jetë lajmi që do të paraqesë ky version që mund të luhet në konsol-në dispozicion.

Këshilla të rëndësishme për të luajtur The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Pa dyshim, është e përshtatshme të mbajmë parasysh disa truket që mund të afroheni për të qenë më të mirë kur të lëshohet Legjenda e Zelda: Breath of the Wild 2. Këtu po paraqesim disa prej tyre.

 • Vazhdoni të praktikoni dhe ngrini nivelin tuaj: Rizenjimi i teknikave dhe arritja e niveleve më të larta gradualisht do t'ju bëjë një ekspert. Në mënyrë të ngjashme, përparimi në lojë hap mundësi që do t'ju shtyjnë të arrini qëllimin tuaj.
 • Përcaktoni cilat janë mjetet më të mira në Legjenda e Zelda: Breath of the Wild 2: Fraza "Dituria është fuqi" është plotësisht e saktë. Njohja në thellësi se cilat janë mjetet e lojës, për çfarë shërbejnë dhe kur përdoren, bën të mundur ofrimin e një zgjidhjeje të shpejtë për situatat që mund të shfaqen gjatë kohës që luani
 • Provoni mënyra të ndryshme për të luajtur: Ndonjëherë a estrategia Ajo funksionon për ne, por duke provuar mundësi të reja keni një shans më të mirë për të zbuluar mënyra për t'u përmirësuar dhe për të arritur qëllimin më lehtë.
 • Rregulloni cilësimet siç e shihni të arsyeshme: Pasja e lojërave në të cilat cilësimet ju japin rehati do t'ju lejojë të arrini rezultate më efektive. Rregullimi i rezolucionit dhe opsioneve audio dhe vendosja e kontrolleve sipas shijes tuaj është shumë e dobishme.

Në cilat platforma do të luhet online Legjenda e Zelda: Breath of the Wild 2?

Ndër opsionet që do të ofrohen për të shijuar Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 përfshijnë mënyra të ndryshme të lojës, si në tastierë dhe në PC. PlayStation y Xbox Ato janë ndër konzot më të shquara në të cilat mund të shijoni lojën video, në këto do të zgjidhni nëse do të luani në vend ose gjithashtu lidheni në internet me lojtarët e tjerë.

Në të njëjtën mënyrë që mundeni luaj në re duke përdorur faqe si Steam dhe Stadia për PC. Duke i përdorur ato nuk do të keni nevojë të keni konsolën më moderne ose një kompjuter me karakteristika të veçanta keni lojëra super argëtuese

Në të njëjtën mënyrë që mundeni luaj në re duke përdorur platforma si Steam dhe Stadia në PC. Me këto nuk do të jetë e nevojshme të keni konsolën më moderne ose një PC me karakteristika të veçanta për të luaj lojra super argëtuese.

Synimi kryesor i lëshimi në versione të ndryshme është se loja video arrin audiencën më të madhe të mundshme dhe se ndarja me njerëzit e tjerë është e lehtë dhe argëtuese. Në varësi të shijes tuaj, ju mund të zgjidhni një nga versionet e ofruara nga The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2.

Të gjitha versionet ofrojnë argëtim të shkëlqyeshëm, prandaj nuk duhet të shqetësoheni nëse duhet të vendosni për njërën prej tyre. Gëzoni një përvojë të mrekullueshme në të cilën do të keni mundësinë të luani individualisht ose në grupe Shtë e sigurt.

Dua të blej The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, ku mund të shkoj?

Bleni Legjendën e Zelda: Fryma e egër 2 ju duhet vetëm për të gjetur dyqan lojërash video që është më afër ose shkoni tek ai me të cilin ndiheni më rehat. Pas datës së lëshimit do të gjeni të gjitha versionet e tij me një çmim të volitshëm.

Për të gjitha tifozë të vërtetë, gjithmonë është më mirë për të fituar version origjinal i lojërave video. Në këtë mënyrë, ata bashkëpunojnë me zhvillimin e më shumë titujve dhe tregojnë mbështetjen e tyre për ekskluzivitetet e mëdha.

Sidoqoftë, dyqanet fizike nuk janë alternativa e vetme. Nëse nuk keni një dyqan afër, ose thjesht nuk mund të dilni nga shtëpia juaj, mund t'i blini në dyqanet onlineose platformat online.

Bleni në dyqanet online Do të thotë të blini nga banesa juaj, me garanci dhe paqe shpirtërore. Për më tepër, ky opsion lejon që loja juaj video të arrijë në derën e shtëpisë tuaj ose, nëse preferoni, mund të zgjidhni versionin dixhital, të cilin e instaloni direkt në tastierën tuaj.

Përveç dyqaneve të lojërave video, ekziston mundësia për të luajtur duke paguar një paketë pajtimi. Në këtë rast, ju nuk po blini një lojë vetë, por të drejtën për të shijuar një larmi të madhe titujsh për një periudhë të caktuar kohe. Ky është rasti i Stadia ose Steam.

Punësimi i këtij shërbimi do të thotë, në një periudhë afatshkurtër, a shpenzime më të ulta Se sa të fitosh një titull origjinal, plus ndihmon në përdorimin e shumë titujve për një kohë të caktuar.

Disa faktorë për të qenë më të mirët në The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Ajo që të gjithë e kemi të qartë është se, për të zotëruar një art, duhet praktikë e rregullt. Sa më shumë që praktikojmë, aq më e mirë do të jetë aftësia jonë.

Siç ju kemi thënë tashmë, ju duhet të praktikoni në gjithçka që shpresoni ta realizoni me sukses. Në këtë rast, lojëra video. Sa më shumë që praktikoni, aq më mirë mundeni zbuloni sekretet e Legjenda e Zelda: Breath of the Wild 2. Duke qenë kështu, nëse është ajo që ju po kërkoni bëhu lojtari më i mirë i The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, atëherë më mirë filloni të praktikoni, me durim do ta merrni.

Diçka tjetër që mund ta bëjë punën tuaj shumë më të lehtë është studioni taktikat e armiqve tuaj. Njohja e lëvizjeve të kundërshtarit dhe analizimi i strategjive të tyre mund t'ju sjellë më afër zbardhjes së pikave të tyre të dobëta. Ju mund të zbuloni se cilat janë pikat e forta dhe të dobëta të tyre. Merrni ato që ju përfitojnë dhe përfitoni nga ato që e vonojnë atë. Nëse e bëni në mënyrë efektive, lehtë mund t’i hiqni ato. Pavarësisht nëse janë NPC ose lojtarë të vërtetë, të gjithë ata përdorin teknika dhe taktika që, nëse i mësoni, mund të zbuloni se si t'i mposhtni lehtë dhe të jeni më të mirët.

Duke ditur se çfarë bën armiku dhe çfarë bën gabim, ju mund të keni një avantazh ndaj tij. Do të varet nga teknikat tuaja që të jeni në gjendje të përfitoni nga ai avantazh për ta përfunduar atë.

Ashtu siç e keni analizuar armikun tuaj, kjo do t'ju ndihmojë gjithashtu rishikoni dhe kuptoni aftësitë tuaja dhe frytet që ju përfaqësojnë. Edhe nëse bëni mirë, me siguri mund të përmirësoheni në një aspekt. Analizoni taktikat tuaja nga dita në ditë dhe zbuloni se ku mund të jeni më mirë.

Analizoni armiqtë tuaj gjithashtu mund të ju ndihmojë të merrni fitoren. Nuk është thjesht vjedhja e taktikave të lojtarëve të tjerë, por nëse gjeni diçka që mund të jetë e dobishme për ju, mos hezitoni ta vini në praktikë dhe ta përshtatni me mënyrën se si luani.

Së fundmi, mos luaj çmendur, shtyje veten në strategjitë e tua dhe vendos qëllime afatshkurtra. Në këtë mënyrë gradualisht do të arrini qëllimet tuaja. Nëse ndiqni këto këshilla, do të afroheni çdo ditë me qenien një nga më të mirët në The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2.

Udhëzues për lojën Metroid Prime 4

Metroid Prime 4, pjesa e katërt në sagën Prime me protagonist Samus Aran të lëshuar në GameCube, Wii dhe Wii U ndër vite, po vjen në Nintendo Switch pas disa vitesh pasiviteti. Edhe pse nuk do të zhvillohet nga Retro Studios, titulli do të mbikëqyret nga producenti Kensuke Tanabe, i cili ishte në krye të Kryeministrit të mëparshëm. Prandaj, pritet të përfshijë lojëra klasike të veprimit, eksplorimit dhe enigmës.

Një lojë shumë e rekomanduar për ata që i duan lojërat video është Metroid Prime 4. Kjo lojë video ka rritur njohjen e tij dukshëm në mesin e tifozëve të tij dhe ata që vendosin ta provojnë. Dhe dihet mirë se përjetimi i një loje të Metroid Prime 4 është fenomenal.

Për ata që kanë filluar të provojnë Metroid Prime 4, ne ofrojmë këtë udhëzues gjithëpërfshirës që përmban informacion të dobishëm. Me këtë informacion do të jeni në gjendje të keni një vizion më të qartë se çfarë duhet të bëni për të filluar të luani pa u humbur plotësisht.

Kur është premiera e lojës?

Një nga ditët më të parashikuara për ndjekësit e Metroid Kryeministri 4 es data e lëshimit, në këtë datë do të jepet premiera e lojës dhe ata do të jenë në gjendje të përfitojnë prej tij në konsol-në dispozicion. Ajo që kërkohet më shumë është të provoni të gjitha ato mundësi që do t'i vini në dispozicion dhe mënyrat e ndryshme në të cilat do të surprizoni shikuesit tuaj.

Truket për tu spikatur në Metroid Prime 4

A është kjo mundësia më e mirë për t'ju thënë disa truket me të cilat mund të bëni që lojërat e Metroid Prime 4 të kenë rezultate më të miraPra, kur loja të dalë do të keni shanse më të mira. Tani ne ju paraqesim ato.

 • Shkoni më lart duke rritur përvojën tuaj: Duke rritur përvojën dhe tejkaluar pengesat karakteri juaj përmirësohet ndjeshëm, me këtë mundësitë do të bëhen më të gjera dhe arritja e objektivit do të jetë më e lehtë për ju.
 • Kontrolloni se çfarë ka Metroid Prime 4: Nuk ka armë më të mirë se informacioni. Mbani në mend cilat janë opsionet që loja ju ofron për të kapërcyer pengesat është thelbësore për të zgjidhur problemet sa më shpejt të jetë e mundur
 • Provoni mënyra të ndryshme për të luajtur: Ndonjëherë a estrategia Isshtë efektive për ne, por duke provuar gjëra të reja keni një shans më të mirë për të gjetur mënyra për të qenë më të mirë dhe për të arritur qëllimin me aftësi më të mëdha.
 • Bëni personalizime te kontrollet dhe cilësimet: Ndryshoni mprehtësinë, kontrollet dhe ato cilësime që mundeni për ta bërë më të lehtë luajtjen për ju. Rregullimi i kontrolleve ju lejon të lidhni lojën në nivelin tuaj të rehatisë për të arritur rezultate më efektive ndërsa luani.

Modalitetet ku do të luhet Metroid Prime 4

Publikimi i ri i Metroid Prime 4 është për të gjithë, pavarësisht nëse jeni adhurues i konzollave ose preferoni kompjuterin, loja video mund të shijohet në prezantime të ndryshme. Në tastierë, mund ta merrni për të PlayStation, Xbox dhe të tjerët, duke ju dhënë mundësinë për të luajtur në shtëpi ose të lidheni me njerëz të tjerë në internet.

Por ju gjithashtu mundeni luaj në re duke përdorur faqe si Steam dhe Stadia për PC. Përdorimi i tyre nuk do të duhet të keni konsolën më të fundit në treg ose një PC me veçori të veçanta shijoni lojëra super argëtuese

Por do të jetë gjithashtu në dispozicion luaj në re duke përdorur faqe si Steam dhe Stadia për kompjuterin. Me këto nuk do të jetë e nevojshme të keni konsolën më të fundit në treg ose një kompjuter me veçori të përparuara shijoni lojëra super argëtuese.

Pa dyshim, qëllimi është të kënaqim sa më shumë njerëz që të jetë e mundur. Për këtë do të gjeni versione të ndryshme të Metroid Prime 4 që i përgjigjen nevojave të shumta, gjithçka do të varet nga shijet që ka secili përdorues kur zgjedh opsionin më të mirë.

Edhe kështu, pavarësisht se cilin version do të blini, secili prej tyre do të jetë shumë argëtues dhe do t'ju japë mundësinë ndani individualisht ose në grupe një përvojë shpërblyese.

A keni ëndërr të blini Metroid Prime 4? Këtu mundësitë tuaja

fitoni Metroid Prime 4 ju vetëm duhet të merrni për të dyqan video lojërash që është më afër ose më afër me atë me të cilin jeni më rehat. Pas nisjes, ju do të merrni të gjitha modalitetet e tij me një çmim të volitshëm.

Për të gjitha lojtarë të vërtetë, është gjithmonë më mirë për të kryer version origjinal i lojërave video. Në këtë mënyrë, ata ndihmojnë në zhvillimin e më shumë titujve dhe tregojnë mbështetjen e tyre për ekskluzivitetet e mëdha.

Një tjetër alternativë, në rast se keni vështirësi të largoheni nga shtëpia, janë blerjet virtuale. Ju mund t'i bëni ato përmes dyqanet online të lojërave video, ose gjithashtu në platformat online, shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Thatshtë kaq e thjeshtë, pa pasur nevojë të largohesh nga shtëpia, mundesh përfundoni blerjen tuaj në internet në mënyrë që të arrijë direkt në shtëpinë tuaj ose ta shkarkoni dhe instaloni lehtë në kompjuterin tuaj.

Por gjithashtu platforma të tilla si Stadia ose Steam, ju lejojnë të shijoni pasi të bëni një pagesë, duke përdorur serverat e tyre, që do të thotë se mund të luani për sa kohë që keni një lidhje në Internet dhe jeni nën pajtim.

Platformat janë mundësia e hyrjes në një larmi të mirë të titujve gjatë një kohe të caktuar, për një çmimi më i ulët sesa të blini tituj të konsolës.

Si të mësoni të luani Metroid Prime 4?

Nuk ka asgjë më të vërtetë se shprehja Praktika e bën një mjeshtër, dhe mënyra më e mirë për të qenë më i miri në diçka është ta zbatosh atë në praktikë. Sa më shumë që bëni një punë, aq më të aftë bëheni.

Ajo e Praktika e bën një mjeshtër mund të zbatohet edhe në lojëra video. Sa më shumë që praktikoni, aq më mirë mësoheni me komandat dhe taktikat e inteligjencës artificiale të Metroid Prime 4. Pra, nëse dëshironi bëhu një nga më të mirët në Metroid Prime 4Armatosuni me durim dhe gjendje të mirë dhe praktikoni me orë të tëra.

Diçka tjetër që mund t'ju ndihmojë në një mënyrë të shkëlqyeshme është vëzhgoni mënyrën se si luajnë rivalët tuaj. Parashikimi i lëvizjeve të kundërshtarit tuaj dhe analizimi i strategjive të tyre mund t'ju afrojë të zbuloni dobësitë e tyre. Ju mund të zbuloni pikat e forta dhe të dobëta të tyre. Merrni ato që ju përfitojnë dhe përfitoni nga ato që e vonojnë atë. Nëse e bëni siç duhet, lehtë mund t’i mposhtni. Pavarësisht nëse janë NPC ose lojtarë të vërtetë, të gjithë ata përdorin aftësi dhe taktika që, nëse i njihni, do të jeni në gjendje të zbuloni se si t'i eleminoni me lehtësi dhe të jeni më të mirët.

Nëse i kuptoni drejt, do të jeni në gjendje të zbuloni pikat e tyre të dobëta dhe do të dini të përfitoni nga gabimet e tyre. Njohja e armikut ju jep një avantazh ndaj tij.

Por nuk ka të bëjë me kuptimin e kundërshtarit tuaj. Diçka e rëndësishme për tu përmirësuar vazhdimisht është të kuptoni veten. Di se cila është pika jonë e dobët dhe praktikoni për ta përmirësuar atë pak nga pak. Edhe nëse mendoni se bëni gjithçka të shkëlqyeshme, ekziston gjithmonë një mënyrë për t'u përmirësuar.

Nga studioni armiqtë tuaj Do të gjeni dy lloje të gjërave: ato që janë të mira dhe ato që bëjnë keq. Nga ato të këqijat që kemi bërë tashmë komente; përfitoni prej tyre. Një nga gjërat e mira është të mësosh. Nuk është thjesht ta kopjoni, është më mirë ta përshtatni me strategjitë dhe mënyrën tuaj të lojës, për të vazhduar në hapësirën ku jeni më rehat.

Së fundmi, veprimi me kujdes, planifikimi dhe me një objektiv specifik është thelbësor për të përdorur pjesët më të mira dhe për t'u bërë ekspert. Shpresojmë që këto këshilla të jenë të dobishme për ju Shkoni në krye në Metroid Prime 4.

A %d blogerëve u pëlqen kjo: